Xəbər Lenti
QAN YADDAŞIMIZ
Dün, 18:11

QAN YADDAŞIMIZ

AFFA bəyanat yaydı
21-02-2020, 13:34

AFFA bəyanat yaydı

BDU-da yeni təyinat
17-02-2020, 12:12

BDU-da yeni təyinat

Rafael Ağayev finalda
16-02-2020, 07:39

Rafael Ağayev finalda

10 fev 08:02Gündəm / Siyasət

MSK seçkilərin ilkin nəticələrini açıqladı - Lider namizədlər

Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb.
Merhemetciragi.Az "Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, ilk nəticələr aşağıdakı kimidir:
1 saylı Şərur- Sədərək Seçki Dairəsi 
Vasif Talıbov (YAP)  - 94.6  %
2 saylı Şərur Seçki dairəsi
İsa Həbibbəyli (YAP) – 86.3 %
3 saylı Babək-Kəngərli- Naxçıvan Seçki Dairəsi 
Səttar Möhbalıyev (bitərəf) -  83.2 %
4 saylı Naxçəvan Şəhər Seçki Dairəsi
Eldar İbrahimov (YAP) – 84.9  %
5 saylı Şahbuz-Babək Seçki Dairəsi
Siyavuş Novruzov (YAP) -  81 %
6 saylı Culfa-Babək Seçki Dairəsi 
Ülviyyə Həmzəyeva (YAP) -  69.5 %
7 saylı Ordubad-Culfa Seçki Dairəsi
Quliyev Cəbi (YAP) – 63.5 %
8 saylı Binəqədi Birinci Seçki Dairəsi
Azay Quliyev (bitərəf)       - 45.6   %
9 saylı Binəqədi İkinci Seçki Dairəsi
Kəmaləddin Qafarov (YAP) -  60.3 %
10 saylı Binəqədi Üçüncü Seçki Dairəsi 
Madər Musayev (bitərəf) – 64.6 %
11 saylı Qaradağ Seçki Dairəsi
Aydın Hüseynov (YAP) – 59.2 %
12 saylı Qaradağ-Binəqədi- Yasamal Seçki Dairəsi 
Səbinə Xasıyeva (YAP)- 48.5%
13 saylı Xəzər-Pirallahı Seçki Dairəsi
Rauf Əliyev (YAP) -  47.5 %
14 saylı Xəzər Seçki Dairəsi
Soltan Məmmədov ( bitərəf) – 47.2  %
15 saylı Yasamal Birinci Seçki Dairəsi
Quliyev Ülvi (bitərəf) - 42  %
16 saylı Yasamal İkinci Seçki Dairəsi 
Erkin Qədirli (bitərəf) – 34.4  %
18 saylı Nərimanov-Nizami Seçki Dairəsi 
Rasim Musabeyov (bitərəf) -  38.8 %
19 saylı Nərimanov Birinci Seçki Dairəsi 
Hikmət Məmmədov ( YAP) -  43.9%
20 saylı Nərimanov İkinci Seçki Dairəsi
Adil Əliyev (bitərəf) - 60 %
21 saylı Nəsimi Birinci Seçki Dairəsi
Məlahət İbrahimqızı (YAP)- 55.6  %
22 saylı Nəsimi İkinci Seçki Dairəsi
Asim Mollazadə (DİP) – 47.3 %
23 saylı Nəsimi-Səbail Seçki Dairəsi 
Ziyad Səmədzadə (bitərəf) – 45.8 %
24 saylı Nizami Birinci Seçki Dairəsi
Könül Nurullayeva (bitərəf)  - 46.1 %
25 saylı Nizami İkinci Seçki Dairəsi 
Sədaqət Vəliyeva (YAP) – 57.1 %
26 saylı Sabunçu Birinci Seçki Dairəsi 
Fazil Mustafa (BQP) – 47.6%
27 saylı Sabunçu İkinci Seçki Dairəsi 
Əliabbas Salahzadə (YAP) – 57.6 %
28 saylı Sabunçu Üçüncü Seçki Dairəsi 
Eldar Quliyev (bitərəf) – 49.2 %
29 saylı Səbail Seçki Dairəsi
Nigar Arpadarai  (bitərəf) – 42.3 %
30 saylı Suraxanı Birinci Seçki Dairəsi 
Fətəliyeva Sevinc (YAP) – 62.2 %
31 saylı Suraxanı İkinci Seçki Dairəsi
Etibar Əliyev (bitərəf) – 41.4 %
32 saylı Suraxanı Üçüncü Seçki Dairəsi 
Afət Həsənova (YAP) – 64.9 %
33 saylı Xətai Birinci Seçki Dairəsi 
Mirələmov Hüseynbala (YAP  - 47.1%
34 saylı Xətai İkinci Seçki Dairəsi
Mixail Zabelin (YAP) – 35.1 %
36 saylı Xətai Dördüncü Seçki Dairəsi
Qüdrət Həsənquliyev (BAXCP) – 45.4 %
37 saylı Nizami Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi 
Pərvin Kərimzadə (YAP) – 42.1 %
38 saylı Nizami İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi 
Həmzəyev Naqif (YAP) – 44.9 %
39 saylı Kəpəz Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi 
Müşfiq Cəfərov (YAP) – 45.8 %
40 saylı Kəpəz İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi
Musa Quliyev (YAP) - 40 %
41 saylı Sumqayıt Birinci Seçki Dairəsi 
Hicran Hüseynova (YAP) – 31.5 %
43 saylı Sumqayıt Üçüncü Seçki Dairəsi 
Emin Hacıyev (YAP)- 63.4  %
45 saylı Abşeron Seçki Dairəsi 
Əsədov Oqtay (YAP) – 64.7 %
46 saylı Şirvan Seçki Dairəsi 
İltizam Yusifov (bitərəf) – 49.5 % 
47 saylı Mingəçevir Seçki Dairəsi 
Mirzəzadə Aydın (YAP) – 26.8 %
48 saylı Yevlax Seçki Dairəsi 
İlham Məmmədov (YAP) – 51.3 %
49 saylı Yevlax-Mingəçevir Seçki Dairəsi 
Hüseynli Əli (YAP) – 59.6 %
50 saylı Abşeron-Qobustan Seçki Dairəsi 
Şahin Seyidzadə (bitərəf)  - 44.6 %
51 saylı Qusar Seçki Dairəsi
Badamov Azər (YAP)  -  56.6 %
52 saylı Quba Seçki Dairəsi
Vahid Əhmədov (bitərəf) – 50.6 %
53 saylı Quba-Qusar Seçki Dairəsi 
Anatoliy Rafailov (bitərəf) – 44.1 %
54 saylı Şabran-Siyəzən Seçki Dairəsi 
Sadiq Qurbanov (YAP) -  55.3 %
55 saylı Xaçmaz Şəhər Seçki Dairəsi
Eldəniz Səlimov (YAP) – 57.9 %
56 saylı Xaçmaz Kənd Seçki Dairəsi 
Sevil Mikayılova (bitərəf) – 43.8 %
57 saylı Kürdəmir Seçki Dairəsi 
Əminə Ağazadə (bitərəf) – 64.9 %
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir Seçki Dairəsi 
Rəfael Hüseynov (VHP) – 51 %
59 saylı Salyan Seçki Dairəsi 
Jalə Əhmədova (bitərəf) – 59.7 %
60 saylı Salyan-Neftçala Seçki Dairəsi
Fəzail Ağamalı (AVP) – 49.2 %
61 saylı Neftçala Seçki Dairəsi
Sabir Rüstəmxanlı (VHP) – 21.4 %
62 saylı Saatlı Seçki Dairəsi
Əziz Ələkbərov (YAP) – 49 %
63 saylı Sabirabad birinci Seçki Dairəsi
Kamal Cəfərov (YAP) – 52.8 %
64 saylı Sabirabad İkinci Seçki Dairəsi 
Ramin Məmmədov (YAP) – 54.6 %
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir Seçki Dairəsi
Əhliman Əmiraslanov (YAP) – 63.2 %
66 saylı Biləsuvar Seçki Dairəsi 
Bəhruz Məhərrəmov (bitərəf) – 52.9 %
67 saylı Cəlilabad Şəhər Seçki Dairəsi
Malik Həsənov (YAP) – 65.2  %
68 saylı Cəlilabad Kənd Seçki Dairəsi 
Elman Nəsirov (YAP) – 53.7 %
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar Seçki Dairəsi 
Fəzail İbrahimli (VHP) – 51 %
70 saylı Masallı Şəhər Seçki Dairəsi
Məşhur Məmmədov (YAP) – 64.8 %
71 saylı Masallı Kənd Seçki Dairəsi 
Anar İsgəndərov (YAP) – 62.7 %
72 saylı Yardımlı-Masallı Seçki Dairəsi
Musa Qasımlı (bitərəf) – 53.9 %
73 saylı Lənkəran Şəhər Seçki Dairəsi 
Rüfət Quliyev (bitərəf) – 52.9 %
74 saylı Lənkəran Kənd Seçki Dairəsi 
Hadı Rəcəbli (YAP) – 53.4 %
75 saylı Lənkəran-Masallı Seçki Dairəsi 
Cavanşir Paşazadə (YAP) – 61.1 %
76 saylı Lənkəran-Astara Seçki Dairəsi
Ziyafət Əsgərov (YAP) – 66.1 %
78 saylı Lerik Seçki Dairəsi
İqbal Məmmədov (YAP) – 50.2 %
79 saylı İmişli Seçki Dairəsi
Fərzəliyev Murad  (bitərəf) –23.7 %
80 saylı İmişli-Beyləqan Seçki Dairəsi
Çingiz Qənizadə (bitərəf)- 44.5 %
81 saylı Beyləqan Seçki Dairəsi 
Şahin İsmayılov (YAP) -62.7 %
82 saylı Ağcabədi Seçki Dairəsi 
Tahir Rzayev (YAP) – 61.5 %
83 saylı Ağcabədi-Füzuli Seçki Dairəsi
Aqil Abbas (bitərəf) – 61.7 %
84 saylı Füzuli Seçki Dairəsi 
Vüqar Bayramov (bitərəf) – 71.2 %
85 saylı Şamaxı Seçki Dairəsi 
Tamam Cəfərova (bitərəf) – 48.9 %
86 saylı İsmayıllı Seçki Dairəsi 
Novruzəli Aslanov (bitərəf) – 53.7 %
87 saylı Ağsu-İsmayıllı Seçki Dairəsi 
Tahir Kərimli (VP) – 52.4 %
88 saylı Göyçay Seçki Dairəsi
Sabir Hacıyev (VBP) – 52.5 %
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi
Məzahir Əfəndiyev (bitərəf)- 63.9 %
90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsi
Cavid Osmanov ( YAP) – 68.4 %
91 saylı Ucar seçki Dairəsi 
Ramil Həsən (YAP) – 51.7 %
92 saylı Zərdab-Ucar Seçki Dairəsi
Jalə Əliyeva (bitərəf) – 51.9 %
93 saylı Bərdə Şəhər Seçki Dairəsi
Fatma Yıldırım (YAP) – 65.7 %
94 saylı Bərdə Kənd Seçki Dairəsi 
Zahid Oruc (bitərəf) – 69.6 %
95 saylı Tərtər Seçki Dairəsi
Sahib Alıyev (bitərəf) – 40.3 %
96 saylı Goranboy-Naftalan Seçki Dairəsi
Anar Məmmədov (YAP) – 59 %
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər Seçki Dairəsi
Ağalar Vəliyev (YAP) – 68.1 %
98 saylı Şəmkir Şəhər Seçki Dairəsi
Sahibə Qafarova (YAP) – 52.1 %
99 saylı Şəmkir Kənd Seçki Dairəsi
Nurlan Həsənov ( YAP) – 61.3 %
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən Seçki Dairəsi
Kamran Bayramov (YAP) – 66.6 %
101 saylı Göygöl-Daşkəsən Seçki Dairəsi
Elşad Mirbəşiroğlu (YAP) – 54.9 %
102 saylı Samux-Şəmkir Seçki Dairəsi
Nizami Səfərov (YAP)  - 64 %
103 saylı Gədəbəy Seçki Dairəsi
Sevinc Hüseynova (YAP) – 61.4 %
104 saylı Gədəbəy-Tovuz Seçki Dairəsi
Arzu Nağıyev (bitərəf) – 56.2 %
105 saylı Tovuz Seçki dairəsi
Qənirə Paşayeva (bitərəf) – 69.9 %
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa Seçki Dairəsi
Ülviyyə Ağayeva (bitərəf) – 59 %
107 saylı Qazax Seçki Dairəsi
Seyidov Səməd (YAP) – 76.1 %
108 saylı Ağstafa Seçki Dairəsi
Nizami Cəfərov (YAP) – 53.4 %
109 saylı Balakən Seçki Dairəsi
Nəsib Məhəməliyev Nəsib – 65.3 %
110 saylı Zaqatala Seçki Dairəsi
Elşən Musayev (ADMP) – 48.8 %
111 saylı Zaqatala-Balakən Seçki Dairəsi
Kamilə Əliyeva (YAP) – 53.9 %
112 saylı Qax Seçki Dairəsi
Azər Kərimli (bitərəf) – 52.7 %
113 saylı Şəki Şəhər Seçki Dairəsi
Vüqar İsgəndərov (bitərəf) – 52. 9 %
114 saylı Şəki Kənd Birinci Seçki Dairəsi
Əli Məsimli (bitərəf) – 67.6 %
115 saylı Şəki Kənd İkinci Seçki Dairəsi
Cavanşir Feyziyev (bitərəf) – 67.6 %
116 saylı Qəbələ Seçki Dairəsi
Fəttah Heydərov (bitərəf) – 75.5 %
117 saylı Oğuz-Qəbələ Seçki Dairəsi
Aqiyə Naxçıvanlı (YAP) – 65.5  %
118 saylı Ağdam Şəhər Seçki Dairəsi
Bəxtiyar Əliyev (bitərəf)- 62.7 %
119 saylı Ağdam Kənd Seçki Dairəsi
Bəxtiyar Sadıqov (YAP) – 61.2 %
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı Seçki Dairəsi
Ceyhun Məmmədov (YAP) – 62.7 %
121 saylı Laçın Seçki Dairəsi
Mahir Abbaszadə (YAP)  - 63.3  %
122 saylı Xankəndi Seçki Dairəsi
Tural Gəncəliyev (bitərəf) – 56.7 %
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd Seçki Dairəsi
Elman Məmmədov (YAP) – 58.3 %
Qeyd edək ki, aşağıdakı seçki dairələri üzrə lider namizədlər müəyyənləşməyib:
- 17 saylı Yasamal Üçüncü Seçki Dairəsi 
- 35 saylı Xətai Üçüncü Seçki Dairəsi 
- 44 saylı Sumqayıt-Xızı Seçki dairəsi 
- 42 saylı Sumqayıt İkinci Seçki Dairəsi
- 77 saylı Astara Seçki Dairəsi
- 125 saylı Zəngilan-Qubadlı Seçki Dairəsi 
- 123 saylı Kəlbəcər Seçki Dairəsi -